pátek 16. srpna 2013

Další prázdninové pohlednice

Bezděz – královský hrad, jeden z nejvýznamnějších hradů v Čechách byl postaven Přemyslem Otakarem II. v  letech 1264 – 78. Roku 1279 zde byl vězněn kralevic Václav II. se svou matkou Kunhutou. Po bitvě na Bílé hoře byl hrad v majetku Albrechta z Valdštejna, který jej přebudoval na klášter, pak byl obsazen Švédy a od roku 1662 až do zrušení kláštera Josefem II. zde žilo několik mnichů.

Pohled z velké věže na Máchovo jezero
Okno manského paláce
Brána a Čertova věžGotická kaple na hradě Houska.Hrad vyrostl v lokalitě původně dřevěného, později kamenného hradiště (konec 9. století), které vévoda Pšovanů Slavibor založil pro svého syna Houseka.

Hrad Houska okolo roku 1830 - akvarel básníka K.H.Máchy

Frýdlant - nádvoří

Frýdlant -původní hrad, rozšířený v 16. století o renesanční zámek, se stal po bitvě na Bílé hoře majetkem slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna.
Máchovo jezero též zvané Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník. Rybník byl založen v roce 1366 Karlem IV. v rašelinné pánvi na Robečském potoku (přítok Ploučnice).4 komentáře:

  1. No a zase som múdrejšia že aj taký hrad existuje :-) Fotky sú krásne, vyzera super. A vieš že ešte teraz som zistila že ty aš aj svoj blog?...Hm...minule som ťa našla na googli+ ukladam si ťa :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za pochvalu. Je to teď, po spojení blogu s google+ nějak méně přehledné, já se teda nějak hůř orientuji.

      Vymazat