pátek 7. června 2013

Lež

Dnes, při pročítání facebooku, jsem narazila na obludnou informaci - kosmetika avon je testována na zvířatech. Celá léta používám tuto kosmetiku s informací přímo od firmy, že zásadně netestují na zvířatech... Taková lež! Znovu jsem si pročetla stránky firmy, kde se dnes píše toto:

Avon více než dvacet let vlastní nezávislé podklady prokazující bezpečnost našich výrobků bez nutnosti testování na zvířatech.K doložení bezpečnosti či účinnosti produktů nebo surovin pro jejich výrobu Avon neprovádí testování na zvířatech a ani je nepožaduje.
Při hodnocení bezpečnosti Avon využívá údajů získaných při počítačovém modelování, hodnocení in vitro (pomocí zkumavky/buněčné kultury) a klinických zkoušek, do nichž se zapojují dobrovolníci. Dále společnost využívá i údajů z minulosti.
Může se stát, že v některých zemích je u některých vybraných výrobků ze zákona požadováno provedení dodatečných zkoušek bezpečnosti. Může se zde jednat i o testování na zvířatech, a to v souladu se směrnicemi vlády či zdravotních orgánů. V takovém případě se společnost Avon nejprve pokouší přesvědčit úřad, který to požaduje, aby souhlasil s údaji získanými z jiných zdrojů než z testů na zvířatech. Pokud to nejde, musí se Avon řídit místně příslušnou legislativou a podrobit výrobek dalším zkouškám. V roce 2011 se to týkalo pouhých tří desetin procenta výrobků značky Avon.

Celé znění ZDE

Přehodnocuji, hledám alternativu
seznam kosmetiky a prostředků pro domácnost netestovaných na zvířatech

Stránky, které vyrazí dech a videa se bojím otevřít : zachrana-zvirat.blogspot

http://zachrana-zvirat.blogspot.cz/2012/03/estee-lauder-avon-products-mary-kay.html

...Evropská unie zakazuje veškeré testování na zvířatech pro kosmetické produkty nebo jejich složky v Evropě, ale povoluje prodej kosmetiky testované na zvířatech mimo země EU. Kosmetická směrnice již obsahuje termín pro úplný zákaz testování a prodeje testované kosmetiky (březen 2013), avšak Komise měla v roce 2011 toto ustanovení posoudit. Toto přezkoumání je nyní v jeho finální fázi a Komise uvažuje o zmíněné výjimce.
Výkonná ředitelka ECEAE Michelle Thew prohlásila: „Je nepřijatelné, aby pokračovalo utrpení a umírání zvířat kvůli marnivosti. Zmíněná výjimka by potenciálně mohla znamenat smrt pro tisíce zvířat. Veřejnost v celé Evropě toto téma velmi zajímá. Lidé jsou šokováni tím, že testování na zvířatech mimo země EU pro kosmetiku a toaletní potřeby prodávané v EU je stále naprosto legální a bude shledáno s nevolí, žestále bude mezera v zákoně, která toto kruté testování povoluje.“

Na těchto stránkách je možno se dočíst o tom, že testování v Evropě bylo zastaveno
http://www.pokusynazviratech.cz/konec-krute-kosmetiky-v-evrope.htm
Aby tomu tak bylo!

Žádné komentáře:

Okomentovat